PL EN

Aktualności

Burze w Architekturze - Architektura i neuro-różnorodność

EPR Architects, Recepcja oraz SARP Wrocław zapraszają ma październikowe spotkanie z cyklu Burze w Architekturze - platformy dyskusyjnej skupionej wokół architektury.


Temat tego miesiąca to...

Architektura i Neuro-różnorodność

Czy architektura publiczna rzeczywiście jest dostępna dla wszystkich? Czy przestrzenie miejskie nie wykluczają? Jakie wyzwania stają przed projektantami, kiedy mowa o neuro-różnorodności?


O zawiłych aspektach autyzmu oraz zaburzeń neurologicznych Agata Rogowska i Tomasz Lato porozmawiają z Renatą Gołębiowską, która od wielu lat zajmuje się tym tematem wspierając dzieci ze spektrum autyzmu oraz prowadząc szkolenia dla profesjonalistów. Czy wiemy, jak projektować przestrzenie dostępne dla wszystkich?


Spotkanie rozpoczniemy od zastanowienia się, jak powinny wyglądać miejsca publiczne dostosowane do osób ze spektrum autyzmu i zaburzeniami neurologicznymi. Czy znacie takie miejsca we Wrocławiu? W Polsce?


Zapraszamy do dyskusji!


Renata Gołębiowska

Mgr pedagogiki, neurologopeda, pedagog specjalny.

Pracuje w Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii Celestyn w Mikoszowie, w Poradni Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu oraz prowadzi własny gabinet diagnozy i terapii we Wrocławiu. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu oraz w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w udzielaniu szkoleń jak wspomagać w rozwoju osoby z zaburzeniami nieprorozwojowymi.

Własną wiedzę pogłębia poprzez udział w szkoleniach, miedzy innymi cykl szkoleń: Autyzm, Akademia dla NGO, System komunikacji alternatywnej PECS. Ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka i jego rodziny oraz kompleksowość oddziaływań. Zajmuje się diagnozowaniem osób ze spektrum autyzmu, zaburzeniami mowy, trudnościami w rozwoju językowym oraz w komunikacji dzieci, młodzieży i dorosłych z zaburzeniami neurologicznymi. Jest certyfikowanym diagnostą ADOS-2 i pracuje w zespole diagnostycznym. Pomaga rodzicom, nauczycielom i specjalistom zrozumieć świat osób z autyzmem. Prowadzi terapię dzieci i młodzieży z uszkodzeniami CUN oraz autystycznym spektrum zaburzeń. W swoim dorobku posiada publikacje oraz wystąpienia na naukowych konferencjach krajowych i międzynarodowych.


Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/533368434147445/