PL EN

Aktualności

Burze w Architekturze - "Architektura bez Architektów"

EPR Architects, Strefa Kultury Wrocław, Recepcja oraz SARP O/Wrocław zapraszają na czerwcowe spotkanie z cyklu Burze w Architekturze - platformy dyskusyjnej skupionej wokół architektury.


Temat tego miesiąca to...

Architektura bez Architektów

poniedziałek, 24 czerwca 2019

g. 17.30

Recepcja


Czy w dobie rozwijającej się coraz szybciej techniki architekci wciąż są potrzebni? Czy projektowanie parametryczne może się okazać pomocą, czy wrogiem dla architektów? A może rola architekta po prostu zmienia swój charakter wraz z rozwojem dodatkowych pomocy w projektowaniu?


O tych i innych aspektach porozmawiamy z Maćkiem Nisztukiem, doktorantem na WA PWr. Maciek zaprezentuje nam najpierw fragmenty swojej pracy doktorskiej, w której rozwija aplikację generującą układy funkcjonalne domów jednorodzinnych na podstawie zadanych wcześniej parametrów.


Rozgrzewka

Tradycyjnie rozpoczniemy od podzielenia się inspiracjami projektowymi. W tym miesiącu czekamy na takie, które odpowiadają na temat główny - Jak wyglądają budynki bez architektów?

Przesyłajcie przykłady, w których wkład architekta był minimalny, albo wręcz żaden. Czekamy na Wasze przykłady pod adresem burze@epr.co.uk do 21.06.


Maciej Nisztuk

Architekt, artysta wizualny, projektant form użytkowych. W swojej pracy łączy w niekonwencjonalny sposób różne techniki plastyczne i technologiczne, żeby stworzyć inspirowane naturą i jej kształtami formy przestrzenne. Zdobył szerokie doświadczenie w projektowaniu parametrycznym i druku 3D współpracując m.in. z Aalto University Digital Design Laboratory w Helsinkach. Jego prace były nagrodzone na wielu międzynarodowych konkursach architektonicznych i design'u. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, studiował także na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa ASP we Wrocławiu. Obecnie przygotowuje pracę doktorską na Politechnice Wrocławskiej, gdzie prowadzi badania nad praktycznym zastosowaniem projektowania parametrycznego w branży architektonicznej. Prywatnie jest założycielem i projektantem firmy InSilico - marki jubilerskiej oferującej biżuterię generowaną parametrycznie.


Wydarzenie: