PL EN

Aktualności

BIURO PROJEKTÓW LEWICKI ŁATAK, SITE SPECIFIC - wystawa

Wrocławski Oddział SARP i Muzeum Architektury we Wrocławiu zapraszają:


BIURO PROJEKTÓW LEWICKI ŁATAK
SITE SPECIFIC
6.07-25.08.2019

Wernisaż:
5.07.2019, g. 19:00
Bernardyńska 5

"Już na samym początku pracy nad każdym projektem staramy się znaleźć coś charakterystycznego w danej lokalizacji, jakąś wyjątkową cechę, która odróżnia to miejsce od innych. Czasem znajdujemy ją w zastanym otoczeniu czy krajobrazie, czasem łatwiej nam doszukać się jej w szeroko pojętej kulturze czy przeszłości" - mówią krakowscy architekci.

Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak - laureaci Honorowej Nagrody SARP za rok 2018, tworzą swoje projekty z myślą o ich funkcjonowaniu w konkretnym miejscu. Część zrealizowanych przez pracownię budynków wpisuje się w zastany krajobraz, stając się wartością dodaną danego obszaru. Ingerencja w pejzaż odbywa się na zasadzie synergii miejsca z architekturą.

Na wystawie zobaczymy pięć wybranych realizacji autorstwa Biura Projektów Lewicki Łatak. Będą to m.in. fotografie i makiety przedstawiające zrealizowany i nagrodzony Grand Prix Nagrody Roku SARP oraz Grand Prix Nagrody Architektonicznej ,,Polityki" budynek Hali 100-lecia KS Cracovia z Centrum Sportu Niepełnosprawnych, budynek wielorodzinny z Wrocławia oraz zagospodarowanie Placu Bohaterów Getta (Zgody) w Krakowie.

Wystawa czynna od 6 lipca do 25 sierpnia 2019 roku.