PL EN

Aktualności

MINIFORMA - warsztaty studenckie _etap II_fotorelacja

14 lipca w siedzibie SARP O/Wrocław miało miejsce podsumowanie II etapu studenckich warsztatów projektowo-realizacyjnych MINIFORMA we Wrocławiu - prezentacje PROTOTYPÓW małej architektury.


Efektem pracy studentów I roku Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej jest 5 prototypów obiektów w skali 1:1 z materiałów nietrwałych:


Projekt OBRÓĆ KSIĄŻKĄ

Opis: Obiekt jest zainspirowany wirującą książką, z której wypadły kartki. W części centralnej przewidziano miejsce do przechowywania książek, pozostałe elementy są wyposażone w rozkładane siedziska.

Skład grupy : Zuzanna Jankowiak, Weronika Jórzak, Matylda Rafalska, Filip Sontowski, Jacek Sosiński, Mikołaj Wrzeszcz


Projekt „POD BLUSZCZEM"

Opis: Bajkowa, obrośnięta zielenią forma małej architektury, służąca pacjentom szpitala przy ul. Weigla w celach relaksacyjnych oraz socjalnych. Obiekt jest przystosowany zarówno dla osób w pełni mobilnych jak i dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Skład grupy : Natalia Ćwik, Maciej Kiciński, Katarzyna Mielniczek, Aleksandra Rajca, Paweł Wierzbicki


Projekt WUWA ŁAWA

Opis: Wuwaława to projekt inspirowany modernistyczną architekturą Wrocławskiego osiedla WUWA. Kształt ławki - zarówno siedziska jak i półka na książki nawiązują do form, kształtów i rozwiązań pobliskich budynków. Jest to projekt dostępny dla wszystkich czytelników - podwyższony blat umożliwia korzystanie z ławki osobom na wózku inwalidzkim, długość siedzisk pozwala rodzicom z dziećmi na wspólne odkrywanie książkowych historii.

Skład grupy : Katarzyna Popiel, Wojciech Pruss, Kinga Sadowska, Aleksandra Stoińska, Małgorzata Tarkowska, Gabriela Ziarko


Projekt Słowacki

Opis: Projekt Słowacki został stworzony z myślą dzielenia się literaturą pod patronatem narodowego wieszcza. Oferuje on trzy niezależne siedziska wraz z otwieraną szafką, gdzie można wymieniać się książkami z innymi, w otoczeniu parku i pomnika samego Słowackiego. S

Skład grupy: Wiktor Ciesielski, Maurycy Ginter, Klaudia Kozieł, Julia Kubasik, Paulina Szwedzka


Projekt PIECZARA

Opis: Pieczara to innowacyjny mebel miejski stworzony z myślą o rozchmurzeniu szarej, ponurej, betonowej dżungli. Pierwotnie zaprojektowana jaka forma do bookcrossingu, szybko pokazała swój potencjał na wielu innych płaszczyznach. Możliwości jej wykorzystania są nieskończone; od „Sztywnej Pieczary” wplątanej we wrocławską tkankę miejską, po „Dmuchaną Pieczarę” mnożącą się na międzynarodowych festiwalach muzycznych.

Skład grupy: Kamil Binko, Karolina Janda, Kacper Kowalewski, Emil Kulig, Kuba Zmarzły


Warsztatowicze realizując swoje projekty mogli liczyć na nieodzowną pomoc tutorów: arch. Agnieszki Dobrzyńskiej-Jarosz arch. Joanny Krajewskiej, arch. Adama Mańczaka oraz arch. Mikołaja Smoleńskiego.

Zapraszamy na fotorelację ze spotkania - fot. Joanna Krajewska oraz Agnieszka Dobrzyńska-Jarosz. 


Współorganizatorami warsztatów są: SARP Wrocław oraz Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej